You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Tālrunis: (+371) 20231140, e-pasts: abc@abc.edu.lv

Jaunumi

Metināšana- metinātāja dokumenti

Ļoti bieži mums tiek uzdoti jautājumi par metināšanu. Lai atvieglotu dažādu atbilžu meklēšanu, mēģināsim ik pa brīdim diskutēt par kādu ar metināšanu saistītām tēmām. Šodienas tēma - metinātāja dokumenti - kas man ir nepieciešams, lai es pilnvērtīgi varētu strādāt par metinātāju.

Sākam ar likumdošamu:
Patstāvīgi par metinātāju var strādāt no 18 gadu vecuma un atbilstošu metinātāja izglītības dokumentu.

Latvijā metinātāja profesiju veidus nosaka Profesiju standarts, kur norādīti visi metināšanas veidi, un, ko katra veidam metinātājam ir jāzin. Šī būs atbilde jautājumam - kāpēc MIG un MAG nav viens un tas pats - Profesiju standarts nosaka ka ir MIG un MAG metināšanas veids ir nodalīti.

Latvijas likumdošanā metinātājam ir divi apliecību veidi:
1) Profesionālās tālākizglītības apliecība (480 stundu apmācība);
2) Profesionālā pilnveides apliecība (160-320 stundas (pēc mācību iestādes ieskatiem)).
Kas ir būtiski un kas jāņem vērā - akreditēta/derīga ir tikai tāda apliecība, uz kuras virsū ir Valsts ģērbonis. Šīs apmācības ir pakļautas noteiktam standartam un pēc kursu beigām Jums jāsaņem noteiktu minimālo prasību zināšanas.
Ja metinātāja dokumentam nav virsū Valsts ģērbonis, tad tā ir neformālā izglītība. Šo programmu pēc būtības izdomā un realizē tas mācību centrs, kas to ir izdevis.

Šeit būtu īstā vieta jautājumam - kas ir "eirosertifikāts". Tā ir tēma nākošajai reizei. Bet viena lieta ir būtiska - "eirosertifikātu” var kārtot, ja ir iegūta metinātāja apliecība.

Tehniskās skola, Mācību un konsultāciju centrs ABC

SIA "Mācību un konsultāciju centrs ABC" iznomā telpas kursiem, semināriem, sanāksmēm un citiem pasākumiem.

Uzzini vairāk